Skip to main content

Jazz w Domu Ludowym

– „Dawno już nie było takiej muzyki w |Domu Ludowym”

– „Świetny koncert, naturalni artyści, oby więcej takich imprez”

– ” Dobrze spędzony wieczór, wokalistka wymiata!”

Takie komentarze słyszeliśmy od uczestników kolejnej imprezy zatytułowanej Salonik Chopina”, chociaż tym razem impreza wiele z Fryckiem nie miala wspólnego.

Na scenie wystąpił zespół działający przy Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina. Kierownik zespołu. Tomasz Witek zaprezentował z zespołem słynne szlagiery jazzowej klasyki, pojawiły się utwory instrumentalne a także z udziałem fenomenalnych wokalistek. Sekcja rytmiczna, sekcja dęta, dźwięki fortepianu oraz gitary. Nic więcej nie tyrzeba by w Domy Ludowym zabrzmiał jazz w wyśmienitym wykonaniu. W wykonaniu składu BIG BAND z UMFC.

Przed wystąpieniem zespołu jazzowego, mieliśmy niespodziankę od organizatorów w postaci młodego zespołu z Ogrodniczek wykonującego irlandzkie piosenki żeglarskie. Początkowo myślleliśmy, że faktycznie zespół pochodzi z Irlandii, okazało się, że mają swoje próby w pobliskiej miejscowości. Irlandzki skład z Ogrodniczek wysłał nas na początku imprezy w celtycki świat, a w utworach, między refrenami a zwrotkami przechadzały się Marry i Rose. Celtycki klimat utrzymywały też specyficzne instrumenty, które pojawiły się na scenie. Ogromne brawa dla zespołu  Clan Ceoil.