Skip to main content

„Teatr Dwukropek”

W tym tygodniu w naszej filii bibliotecznej w Zaściankach odbyło się wyjątkowe spotkanie teatralno-autorskie z artystami ze Szczecina, na które zaprosiliśmy małych czytelników Samorządowego Przedszkola w Sobolewie i Szkoła Podstawowa im.Elizy Orzeszkowej w Sobolewie. .
Pani Mariola Fajak-Słomińska, aktorka teatrów: Pleciuga i Dwukropek w Szczecinie, autorka książek dla dzieci, reżyserka, wystąpiła wraz z mężem, znakomitym aktorem- Januszem Słomińskim z małą formą teatralną z udziałem lalek teatralnych, masek, rekwizytów i muzyki.
Podczas spotkania pisarka przybliżyła czytelnikom swoją twórczość, była też wspólna zabawa z dziećmi, dowcipnie grane przez aktorów opowieści o bohaterach książek, kukiełki, czary i zawody wiązania butów .
Cieszyły Nas pełne zainteresowania miny dzieci, ich radosne okrzyki, śmiech i zaangażowanie w zabawę oraz entuzjazm, z jakim oczekiwały na autograf autorki książek.
Więcej informacji o działalności artystów znaleźć można na Facebooku, pod hasłem Mariola Fajak-Słomińska i Janusz Słomiński, oraz na kanale Youtube pod hasłem „Teatr Dwukropek”.