reżyseria
Robert Gliński

Zanim zdecydował się na naukę w Szkole Filmowej, Robert Gliński studiował architekturę na Politechnice Warszawskiej (1971-1975). W 1975 r. dostał się na Wydział Reżyserii PWSFTviT w Łodzi, który ukończył po pięciu latach. Do większości swoich filmów sam pisze scenariusze. Lubi podejmować skrajnie różne tematy – mówi: “Ja się zmieniam, czasy się zmieniają, tematy się zmieniają. Mój temperament jest taki, że pociągają mnie różne rzeczy. Jak robię dramat psychologiczny, to już myślę o filmie muzycznym. Dla kontrastu”.

Maksymalna ilość miejsc na pokaz filmu: 60
Płatność gotówką w CKiR Supraśl (ul. Cieliczańska 1).
Zarezerwowane bilety należy opłacić maksymalnie do 16.06.2021.
W razie pozostałych wolnych biletów będzie je można nabyć przed seansem  w Domu Ludowym (ul. Piłsudskiego 11)
Dla usprawnienia naszej pracy oraz Państwa komfortu wszystkie osoby które kupią bilet wcześniej prosimy o przyjście 15 min przed seansem.
Pokaz odbywać się będzie w reżimie sanitarnym.

Rok 1977. Osiemdziesięcioletni ksiądz Jan Zieja (Andrzej Seweryn), współzałożyciel Komitetu Obrony Robotników, jest przesłuchiwany przez Grosickiego, oficera Służby Bezpieczeństwa (Zbigniew Zamachowski). Grosicki nakłania go do współpracy. Ksiądz odmawia. Grosicki nie daje za wygraną. Jest świetnie przygotowany. Wie o życiu księdza wszystko, czym chce zdobyć jego zaufanie. Jeśli mu się nie uda, może stracić wszystko.

Przesłuchania uruchamiają wspomnienia z życia Zieji. Pełne dramatycznych wydarzeń związanych z polską historią XX wieku, są tłem do pokazania jego bezkompromisowej postawy moralnej.