17 czerwca -„Supraskie Parkowanie” czyli uroczyste otwarcie Ogrodu Saskiego po rewitalizacji, w którym zaplanowano plenerowy koncert pt. „Solidarni z Ukrainą” w wykonaniu ukraińskiej artystki z Kijowa – Julii Pecceu. Wydarzeniu będzie towarzyszyła kuchnia regionalna przygotowana przez Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Supraśl oraz społeczność ukraińską. W tym dniu prowadzona będzie także zbiórka na rzecz Ukrainy oraz aukcja prac plastycznych.

– 18 czerwca – dzień koncertowy z gwiazdą wieczoru Haliną Mlynkovą, której występ poprzedzi występ zespołu X-Band. Na scenie młodzieżowej – zaprezentują się “Padlaski Wianok”, “Ognisko Baletowe” – Domu Kultury Śródmieście oraz dzieci z gminy Supraśl z pokazem tanecznym. Nie zabraknie także rozrywki dla najmłodszych – animacji, dmuchanych placów zabaw, wielkich baniek, lepienia z gliny pocztówki z Supraśla, pokazów strażackich, karate.

– 19 czerwca – dzień sportowo-rekreacyjny -„Turniej sołecki – wymiatacze” to wersja światowego hitu, który przeprowadzony zostanie przez Agencję artystyczną HARLEM. Plenerowa sportowa impreza, w której zaprezentują się 4 osobowe (powyżej 18 roku życia) drużyny z różnych sołectw. Zawodnicy będą mieli do pokonania pełen zaskakujących niespodzianek tor przeszkód. Przeszkody dostarczają mnóstwo zabawy i śmiechu, zarówno dla oglądającej publiczności, jak i startujących zawodników. Turniej składa się z sześciu konkurencji.

ORGANIZATORZY:
PARTNERZY:
PATRONAT MEDIALNY:
DOFINANSOWANIE
„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska. Edycja 2022”