Skip to main content

Bieg Tropem Wilczym w Supraślu

W niedzielę, 3 marca, odbył się Bieg Tropem Wilczym, zorganizowany przez Centrum Kultury i Rekreacji w Supraślu oraz Białostocki Oddział Instytutu Pamięci Narodowej. Bieg upamiętniał Narodowy Dzień „Żołnierzy Wyklętych”. Impreza zgromadziła wielu uczestników, gotowych oddać hołd bohaterom.

         

         

                            

                           

Przed południem rozpoczęto przyjmowanie uczestników, którym nadano numery i wręczono pakiety startowe. O godzinie 12:00, dyrektor CKiR, dyrektor oddziału IPN w Białymstoku oraz Burmistrz Supraśla otworzyli uroczystą imprezę. Cieszy nas fakt, że nasz burmistrz osobiście wziął udział w dwukilometrowym biegu, pokazując zaangażowanie i wspólnotę.

 

         

         

         

         

         

         

         

         

         

         

         

                     

W pierwszym dystansie wzięli udział zarówno dorośli, jak i dzieci, a każdy z nich otrzymał zasłużony medal tuż za metą. Na podium stanęło trzech zawodników, w tym dwie zawodniczki, co dodatkowo uświetniło atmosferę rywalizacji. Na dłuższym dystansie swoje umiejętności zaprezentował dyrektor oddziału IPN w Białymstoku, a wszyscy uczestnicy z determinacją doprowadzili swoje biegi do końca. Po wyścigach wręczono nagrody zwycięzcom, oraz najstarszemu i najmłodszemu zawodnikowi.

         

         

         

         

         

         

         

         

         

         

         

         

         

         

         

         

         

         

         

         

         

         

 

Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Ogrodniczkach, które nie tylko wspierały organizacyjnie, ale także zaserwowały smaczny bigos, kawę, herbatę oraz słodki poczęstunek dla uczestników. Dodatkowo, chcemy wyrazić wdzięczność harcerzom z Supraśla, Pierwszej Drużynie Harcerskiej Imienia Zawiszy Czarnego, za ich zaangażowanie w przyjmowaniu uczestników, wręczaniu medali oraz pomoc w koordynacji całego wydarzenia.

         

Dziękujemy wszystkim gościom, zawodnikom oraz współorganizatorom za wspólną celebrację tego ważnego dnia i hołd dla „Żołnierzy Wyklętych”. To był niezapomniany dzień pełen sportowej pasji i pamięci historycznej.