Skip to main content

Projekcja Filmu Szczepana Skibickiego – „Puszcza Knyszyńska”

„[Film „Puszcza Knyszyńska” to krótka podróż po jednym z najciekawszych leśnych terenów w Polsce. To opowieść o wybranych ciekawych miejscach, rezerwatach, źródliskach, mokradłach, terenach pagórkowatych, florze i faunie. Nie mogło też zabraknąć tematu różnych aktywności sportowych i rekreacyjnych. Film zawiera także skrótowy zarys historii, kultury oraz zjawisk na niebie jakie możemy w tym miejscu obserwować. Wszystko to pokazane w rytmie różnych pór roku, dnia i nocy za pomocą różnych technik filmowych.]”

– Tak opisuje autor na swojej stronie film, którego projekcja odbyła się w Domu Ludowym w ostatni sobotni wieczór. A mowa o projekcji filmu „Puszcza Knyszyńska” Szczepana Skibickiego. 9 marca mieszkańcy Supraśla mieli możliwość nieodpłatnie uczestniczyć w wydarzeniu, wszystkie wejściówki zostały wykorzystane, łącznie z rezerwowymi, więc Dom Ludowy pękał w szwach. Nie dziwne, ponieważ autor i film cieszą się wysokim uznaniem w świecie filmów przyrodniczych.

Po projekcji była możliwość dyskusji z reżyserem i autorem filmu, Szczepanem Skibickim. Widzowie licznie udzielali się i zadawali mnóstwo pytań, największy entuzjazm zdobyły zorze polarne, również przedstawione w filmie w unikatowy sposób. Cały film jest dostępny na fanpage autora. Po dyskusji zorganizowano spotkanie na świeżym powietrzu. Na  placu przy Domu Ludowym goście uczestniczyli w obserwacji nocnego nieba.

 

fot. CKiR – Spotkanie z autorem filmu, Szczepanem Skibickim.

 

fot. CKiR  – Kadr z filmu „Puszcza Knyszyńska”.

 

 

fot. CKiR – Obserwacje nocnego nieba.