Skip to main content

Wykład historyczny. Waldemar Smaszcz


Wykład historyczny z Waldemarem Smaszczem odbędzie się o godzinie 17:30 w Bibliotece Publicznej.

 

 

 Franciszek Karpiński to jeden z tych poetów, których utwory wykonywane są nieustannie po dziś dzień. Nawet jeśli nie zdajemy sobie sprawy, to wiele jego pieśni religijny często  śpiewamy w naszych kościołach („Wszystkie nasze dzienne sprawy”, „Kiedy ranne wstają zorze”), a gdy przychodzi okres Świąt Bożego Narodzenia rozbrzmiewa gromko „Bóg się rodzi” - kolęda, która po raz pierwszy została wykonana w starym kościele farnym w Białymstoku, a wydano ją w klasztorze oo. bazylianów w Supraślu.
Właśnie ten ostatni fakt stanowi przyczynek do tego, byśmy mieli okazję spotkać się i bliżej poznać postać Franciszka Karpińskiego i jego twórczość w piątkowe popołudnie 12 kwietnia w supraskiej bibliotece. W niezwykłą i poetycką podróż do XVIII-wiecznej Rzeczpospolitej, Supraśla i Białegostoku zabierze nas pan Waldemar Smaszcz, historyk literatury, będący bez wątpienia niekwestionowanym znawcą dzieł Karpińskiego.
 Zapraszamy już 12 kwietnia o godz. 17:30 do Biblioteka Publiczna w Supraślu, gdzie będzie okazja nie tylko wysłuchać prelekcji naszego gościa, ale również zadać nurtujące nas pytania na temat Franciszka Karpińskiego, jego twórczości i związków z naszym regionem.