Skip to main content

Wernisaż wystawy malarstwa Katarzyny Słowikowskiej Zakrzewskiej

06 kwietnia w Bibliotece Publicznej w Supraślu odbył się wernisaż wystawy Katarzyny Słowikowskiej- Zakrzewskiej, która zagościła również z piosenką.

Artystka jest Absolwentką Liceum Plastycznego w Supraślu i Studium Reklamy w Ciechanowie. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków i jest uczestniczką ogólnopolskich i międzynarodowych plenerów malarskich. Jej obrazy mają u siebie w stałych ekspozycjach: Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, Muzeum Rycerstwa w Liwie, galerie w Warszawie i w Japonii.

Od początku swojej drogi jest wierna malarstwu krajobrazowemu. Skupia się na obserwacji kolorów, kompozycji i rytmu otaczającej jej przyrody. I to właśnie z pól, łąk i lasów uczyniła swoją pracownię. W znakomitej większości to z tych miejsc czerpie inspirację do swojej twórczości. Na wystawie oglądać można było głównie obrazy z Jej rodzinnego Kamieńczyka, nazywanego przez autorkę poligonem malarskim, ale też z ostatniego pleneru międzynarodowego z okolic Ełku.

Od kilku artystka jest też słuchaczką Studia Ireny Zdunek w Wyszkowie, laureatką wielu wyróżnień i nagród w mazowieckich oraz ogólnopolskich festiwalach polskiej piosenki rozrywkowej, m. in. Grand Prix w konkursie „Barwy Jesieni” w Węgrowie. Jej głos zachwycił wszystkich zebranych, gdy Swój wernisaż rozpoczęła półgodzinnym recitalem. Goście usłyszeli m.in. „Małe tęsknoty”, „Człowieczy los”, „List” czy „Jaskółka”.
Publiczność świetnie się bawiła, nucąc razem z wokalistką znane utwory. To był wieczór pełen emocji, wspomnień, pięknej piosenki oraz wzruszających rozmów.