Skip to main content

Wystawa i wernisaż wystawy Anny Brańskiej „Ulotność Chwili”

Co roku w dniu 8 marca Biblioteka Publiczna w Supraślu organizuje wiele atrakcji związanych z obchodami Dnia Kobiet. Również w tym roku można było uczcić ten dzień. Przygotowano słodki poczęstunek, puszczano muzykę z płyt winylowych, w ciągu dnia można było pograć w planszówki i wziąć udział w zabawach literackich.

Natomiast wieczorem odbył się wernisaż wystawy malarstwa Anny Brańskiej zatytułowanej „Ulotność Chwili”. Pomimo debiutu, wernisaż odbył się z wielkim hukiem. Anna Brańska to mieszkanka Supraśla, maluje od pięciu lat a to jej pierwsza wystawa. Artystka jest na co dzień nauczycielką angielskiego i uczy języka m.in. w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym Politechniki Białostockiej i w II Społecznym Liceum im. Jana Pawła II. Na wernisażu pojawiła się więc środowisko ze świata nauczycielskiego, uczniowski fanklub artystki, dyrektorzy w/w szkół oraz innych zaprzyjaźnionych placówek. Wystawę odwiedziło też sporo supraskich koneserów i miłośników sztuki.

Sam przebieg wernisażu był niczym podróż w artystyczny świat kobiet. Już przed godziną 18:00 zaczęli pojawiać się goście, podziwiano obrazy przy wyśmienitych przekąskach i winie. Wszystkich zaproszono na oficjalną rozmowę z artystką, którą poprowadziła Magdalena Sacharewicz Kieda. Forma wywiadu nakreśliła postać artystki, a do zadawanych pytań dołączała się publiczność. Anna Brańska opowiedziała o technikach, które wykorzystuje w malarstwie, o wenie, o medytacji w trakcie malowania. Zdradziła też wiadomość o swojej książce, która wkrótce ujrzy światło dzienne.

Po wywiadzie prawdziwą wisienką na torcie był koncert Karoliny Szatkowskiej, wokalistki i pianistki, która zaprezentowała gościom kilka swoich autorskich utworów. Czarujący głos i dźwięki na pianinie Karoliny sprawiły, że na wernisażu powstał wyjątkowy klimat. Temat wernisażu jeszcze przez kilka dni odbijał się w internecie pozytywnymi komentarzami przybyłych gości.

Obrazy Anny Brańskiej będzie można oglądać do 3 kwietnia, lecz jeszcze po tym terminie kilka prac zostanie w Centrum Kultury i Rekreacji zdobiąc hol Biblioteki Publicznej w Supraślu.