Spotkanie autorskie oraz premiera książki Zenona Gruszewskiego

I chwała autorowi za to,  że chce się dzielić swoimi myślami

                                                                                                            z nami…

„Supraskie powiastki i inne pi…” po raz pierwszy 12.02.2020 w Domu Ludowym w Supraślu.

   Bez kontusza i nie boso Zenon Gruszewski opowiadał o swojej drugiej książce, choć może wielu z nas spodziewało się go zobaczyć w charakteryzacji umieszczonej z tyłu okładki.

   Jak to powiedziała córka autora, Pan Zenon musi mieć wszystko dopracowane, dopięte na ostatni guzik. Przyzna to każdy, kto był tego dnia w Domu Ludowym i kto weźmie do ręki wymuskane, wychuchane, wycacane „Supraskie powiastki…”.

   W 14 utworach wierszowanych, jak na talerzu, zostaje nam podana cząstka samego Pana Zenona. Jego odczuwanie i rozumienie świata. Jego pamięć i emocje. To wydawnictwo jest na pewno głosem w dyskusji o tym, co ważne.  Jest tu jego widzenie przeszłości i teraźniejszości. Obraz miejsc i obiektów Supraśla, takich które są lub były, więc dla każdej osoby związanej z Supraślem, będzie to książka bliska sercu.

   Odbiorców spotkania urzekła urocza interpretacja utworów przez autora i jego córkę Agnieszkę, która pokazała, jak jej w duszy grają ojcowskie wiersze. Tu też pełny profesjonalizm Adama Zielenieckiego, aktora BTL, który znakomitym głosem włączył się w deklamacje i  podniósł skalę emocji wśród słuchających.

   Świetny klimat stworzyły symboliczne, przewrotne i dowcipne ilustracje autora zdobiące publikację, które można było obejrzeć na slajdach z tyłu sceny. Do tego znakomicie dopasowana, tworząca nastrój i budująca emocje ścieżka dźwiękowa. Wielkie brawa należą się także inscenizacji do przewrotnego wiersza „Komórka”, w wykonaniu uczniów Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Supraślu, pod kierunkiem pani Elżbiety Suchockiej.

BiU

Cena książki:

30 zł

Książka do zakupu w siedzibie Centrum Kultury i Rekraeacji w Supraślu:
ul. Cieliczańska 1
16 – 030 Supraśl

Można również dokonać rezerwacji ksiązki pod numerem:
tel: 795 450 560